24. desember 2024

Mat, parkbesøk, klessnor og mer lesing

Akkurat i dag, på selveste julaften, er jeg aller mest opptatt av at denne skrivereisen har gått så altfor fort! Det er bare tre dager igjen, og det irriterer meg litt at jeg allerede har flyttet fokus til returreisen, mer enn å bare nyte de siste tre dagene. En form for nedtelling til avreisen blir det alltid, men allerede nå?

Matlogistikken har vært et irritasjonsmoment i flere dager allerede. Det skyldes vel at jeg denne gangen har droppet budsjett. Jeg har på ingen måte levd over evne, men har heller ikke brukt handlelister. Det må man nesten ha for å ha minst mulig mat i kjøleskapet på avreisedagen. Nå er det vel først den siste uken at dette blir viktig, unngå å kjøpe 1 kg ris to dager før avreise og sånn. Jeg har vel vært ganske flink når det gjelder middagslogistikk, men allikevel har jeg handlet inn en full bærepose med mat selv om jeg gikk til butikken for å kjøpe kun et brød. I går handlet jeg siste dunk med vann, og kom hjem med en pakke julekaker attåt - til tross for at jeg allerede er småkvalm med tanke på hvor mye søtsaker jeg skal stappe i meg de neste dagene. De kakene kunne jeg spart meg.

17. desember 2024

Skrivende under sydensol

Jeg holdt på å skrive syndende under sydensol, men det ville blitt helt feil. Sett i forhold til den gemene turisthopen her på øya, er jeg nok fint lite syndende her jeg tilbringer det meste av dagen og kvelden i bungalowen - skrivende.

Arkivfoto, men omtrent årets kontor.

Men, jeg har det helt topp, trenger ikke nattklubber og baluba for å trives. Nå er jo opplegget mitt kopi av mange tidligere skrivereiser, så jeg vet nøyaktig hva jeg går til. Det største kromspranget på denne reisen er nok at jeg har funnet en helt ny vei til matbutikken... ja, jeg skjønner at andre ville kjedet seg til døde, men så spørs det så klart hva man har sett for seg. Dagene flyr, så jeg har noen vage planer om et par utflukter for å skape noen tidsknagger. Selv om jeg ikke akkurat samler turistopplevelser, er det jo hyggelig med noen minner som ikke inkluderer tastaturet.

6. desember 2024

Kreaturet har landet

Altså, ikke ørnen, men selveste Herr Kreatur med destinasjon Gran Canaria. Nå venter tre ukers skrivereise og jeg gleder meg til å komme i gang med jobb, sol og litt slaraffenliv innimellom.

Denne reisen ble fremskyndet fra februar neste år, fordi jeg var så heldig å bli booket til to produksjoner ved Operaen, og dermed ikke får anledning til å reise utenlands før langt uti mai. Og når vi kommer så langt prioriterer jeg nok den norske våren og sommeren. Ettersom det stedet jeg har bodd på mange ganger legger ned på nyåret, ble derfor valget enkelt: En ekstra skrivereise nå i desember i stedet for å vente nesten ett år.

Allikevel har jeg savnet det å glede meg til denne reisen. Det kjentes egentlig litt som at jeg må jo bare dra, om jeg nå vil eller ikke - jeg har tross alt bestilt og betalt både reisen og oppholdet.

[Forsvant headingen? Klikk her for å starte fra hovedsiden!]